YouTube rezygnuje z aplikacji do oglądania gier

YouTube rezygnuje z aplikacji do oglądania gier

Wiedzieliście o istnieniu aplikacji do oglądania gier od YouTube? Pewnie nie, ale faktem jest, że po czterech latach serwis likwiduje dedykowaną grom aplikację.


Zawartość aplikacji YouTube Gaming zostanie przeniesiona po prostu na YouTube. Google wydało specjalne oświadczenie w tej sprawie, które znajdziecie w tym miejscu. Okazuje się, że ze specjalnie stworzonego miejsca przez Google do oglądania gier nie korzystało zbyt wiele osób. W Polsce dostęp do YouTube Gaming możliwy był tylko za pomocą webowego odpowiednika. Czy będzie to więc duża strata?

Raczej nie i nikt jej za specjalnie nie odczuje, jednak Google traktowało tę platformę jako miejsce, w którym mogło testować różnego typu rozwiązania, które lądowały później w głównej aplikacji YouTube. Tak było na przykład z czarnym motywem aplikacji, który jest już dostępny na iOS oraz Androidzie.

Oto specjalna grafika przygotowana przez Google z okazji zmian, które zaszły w YouTube Gaming:Fani tej aplikacji będą mogli znaleźć jej funkcjonalności po prostu pod adresem youtube.com/gaming. A ma ona do zaoferowania spersonalizowane pod nasze gusta gry i treści czy specjalne podstrony do każdego z tytułów, gdzie można znaleźć prowadzone streamy z danej gry czy udostępniane filmy.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.