YouTube dodaje funkcję przeciągania znaną z Instagrama

YouTube dodaje funkcję przeciągania znaną z Instagrama

Z YouTube'a korzysta coraz więcej użytkowników urządzeń mobilnych i tendencja ta nie przestaje rosnąć. Nic dziwnego, że Google stara się jak najbardziej umilić odbiorcom korzystanie z platformy właśnie w takiej formie. W tym tygodniu oficjalnie dodana została funkcja swipe, pozwalająca sprawniej poruszać się między filmami.


YouTube zaanonsował, że jeszcze w tym tygodniu wszyscy posiadacze urządzeń z systemem iOS otrzymają aktualizację, w której pojawi się funkcja przeciągania (ang. swipe), czyli charakterystyczny gest wykonywany palcem znany z innych aplikacji, chociażby z Instagram Stories czy Snapchata. Powinno to zdecydowanie ułatwić nawigację. Przykład zastosowania fukcji możecie zobaczyć poniżej:



Przesunięcie do przodu (w prawo) przeniesie widzów do następnego polecanego filmu, natomiast przesunięcie w tył (w lewo) odtworzy ostatni film w historii przeglądania. Jeśli nie obejrzeliśmy materiału do końca, odtwarzacz automatycznie przeniesie nas do miejsca, na którym skończyliśmy oglądanie. Jak widać, funkcja ma działać w orientacji poziomej oraz pionowej.



Według YouTube'a,  70% wyświetleń na stronie generują właściciele smartfonów i tabletów. Dlatego nie powinno dziwić, że mobilni mają lepiej, otrzymując coraz to nowe usprawnienia, poprawiające feeling i intuicyjność aplikacji. Z czasem nowinka ma trafić również na Androida, ale data wprowadzenia nie została oficjalnie podana do informacji publicznej.

avatar

Patryk Bałajewicz

Brak opisu