YouTube testuje na komputerach funkcję znaną ze smartfonów!

YouTube testuje na komputerach funkcję znaną ze smartfonów!

Do tej pory to YouTube na komputerze mógł być atrakcyjniejszy dla większości użytkowników za sprawą możliwości włączenia czarnego motywu. Niedawno jednak szanse się wyrównały i teraz to komputerowy YouTube goni tego telefonowego. 


Być może nawet już mu się udało, ale o tym za chwilę. Serwis 9to5Google donosi, że YouTube testuje minimalizowanie oglądanego filmu do małego okienka po to, aby bez przeszkód użytkownicy mogli przeglądać serwis. Można powiedzieć, że jest to funkcja, którą dobrze znają użytkownicy smartfonowego YouTube'a i w większości sobie ją cenią.

Tak to wygląda według 9to5Google:Możliwość zminimalizowania filmu na komputerze i przeglądania YouTube'a na tej samej karcie może być bardzo przydatna i mile widziana. Nie wiadomo jednak, czy będzie ona dostępna dla wszystkich użytkowników oraz czy w ogóle oficjalnie zawita na platformie.

Nie ma jednak o co się martwić, bo tak naprawdę, to ta funkcja jest już dostępna dla wszystkich. A to za sprawą Opery, która pozwala na zminimalizowanie filmu na YouTube i wydzielenie go w osobnym oknie, dzięki czemu możemy nie tylko przeglądać YouTube'a, ale i wszystkie inne strony, wciąż mając podgląd na film! Tak to wygląda:

 


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.