YouTube planuje sprawić, by filmy 4K były dostępne tylko w usłudze Premium

YouTube planuje sprawić, by filmy 4K były dostępne tylko w usłudze Premium

YouTube planuje ukryć za paywallem opcję oglądania treści w rozdzielczości 4K. Taka możliwość stałaby się dodatkowym benefitem dla subskrybentów płatnego pakietu Premium.


YouTube od dłuższego czasu inwestuje w rozwój płatnego planu Premium. Jego subskrybenci mogą np. oglądać materiały bez reklam oraz korzystać z trybu offline. Do tego dochodzi też odtwarzanie w tle oraz dostęp do narzędzia Picture-in-Picture.

Wiele wskazuje na to, że już niedługo subskrypcja zyska nową funkcjonalność. Mowa tu o opcji odtwarzania filmów w rozdzielczości 4K. Na ten moment mogą to robić także darmowi użytkownicy, lecz niektóre osoby zaczęły dostrzegać u siebie ograniczenie jeśli chodzi o tę kwestię.

Źródło: Reddit


Na portalu Reddit zaczęły pojawiać się zrzuty ekranu, na których widać zablokowany wybór jakości 2160p - kliknięcie jej powoduje przejście do sekcji Premium. Wygląda jednak na to, iż na razie mamy do czynienia ze wstępnymi testami zmiany.

Jeśli zostanie ona wprowadzona, to z pewnością wywoła niemałe kontrowersje. Użytkownicy już teraz narzekają na zatrważającą liczbę reklam - zabranie do tej pory darmowej opcji spotkałoby się z ostrą krytyką.

 

Co sądzicie o najnowszych planach YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.