Kolejna fala banów na YouTube - ekstremistyczne materiały usunięte

Kolejna fala banów na YouTube - ekstremistyczne materiały usunięte

YouTube kolejny raz stara się usunąć ze swojej platformy twórczość, która zachęca do działań terrorystycznych i promuje niebezpieczne zachowania. Serwis postanowił zlikwidować materiały nagrane przez islamskiego duchownego, a tym samym skasował z jego kanału blisko 50 tysięcy filmów. 


Anwar al-Awlak zmarł w 2011 roku, w wyniku nalotu amerykańskich służb na jego bazę. Na swoim kanale posiadał on ponad 70 tysięcy filmów o tematyce religijnej, w których często można było usłyszeć o terroryzmie i zachęcaniu do podobnych działań. Na kanale znajdowały się jednak także filmy o innej tematyce.YouTube postanowił zająć się kanałem Anwar al-Awlaki, który niepokój wzbudzał wśród internautów już od 2009 roku i usunął aż 50 tysięcy materiałów znajdujących się na jego kanale. Nie jest to pierwszy tego typu ruch wykonany przez serwis. Portal stara się walczyć z propagowaniem takich nagrań i często blokuje filmy o podobnej tematyce. Już kilkukrotnie mogliśmy usłyszeć o podobnych zachowaniach ze strony zespołu Google. W tym przypadku jednak zaskakująca jest liczba usuniętych materiałów, która pierwszy raz jest aż tak wysoka.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.