YouTube z wyłącznymi prawami do transmisji turniejów ECS

YouTube z wyłącznymi prawami do transmisji turniejów ECS

Zainteresowanie elektronicznym sportem przez YouTube trwa już od jakiegoś czasu. Sprytnie wykupują wyłączne prawa do emisji konkretnych turniejów tym samym powoli wygryzając z rynku konkurencję zmuszając użytkowników do oglądania turniejów na swojej własnej platformie. Nie zwalniając tempa postanowili nawiązać współpracę z ECS.


W styczniu bieżącego roku byliśmy świadkami pierwszego większego kroku Google związanego z emisją elektronicznych rozgrywek na rozwijającej się platformie YouTube Gaming. Wyłączne prawa do emisji rozgrywek ESL Pro League dotyczyły jedynie anglojęzycznej wersji transmisji, co oznaczało praktyczny brak zmian jeśli chodzi o śledzenie ich za pośrednictwem innych usług w innych językach. O tym wydarzeniu oczywiście napisaliśmy artykuł, który możecie przeczytać klikając tutaj.

ECS

W przypadku spotkań ESL Pro League prawa obejmują wyłączną transmisję poprzez YouTube Gaming tylko przez okres trwania piątego i szóstego sezonu. Tymczasem postanowiono pójść o krok dalej i podjąć współpracę z ESC (Esports Championship Series) - tutaj mówi się o wieloletniej umowie. Do tej pory wszelkie turnieje oraz mecze ESC były transmitowane za pośrednictwem platformy twitch.tv. Od 25 marca natomiast (wtedy wszystkie warunki zawartej umowy wchodzą w życie) więcej tam tych rozgrywek nie ujrzymy. Ten fakt postanowił skomentować Michele Attisani, współwłaściciel FACEIT.
YouTube oferuje fanom ECS nieporównywalne doświadczenia, jeżeli chodzi o transmisję online. Jak dotąd YouTube jest najczęściej oglądaną przez graczy platformą na świecie i nadal wprowadza innowacje by przodować w technologii wideo, tworząc tym samym najlepszy, nowy dom dla Esports Championship Series. - Michele Attisani

Wszystkie mecze emitowane mają być ponoć w 1080p w 60 klatkach na sekundę. Jesteśmy bardzo ciekawi co wyniknie z tej współpracy i jakie następne kroki podejmie YouTube w aspekcie e-sportu.

 

Co sądzicie o coraz większym nacisku YouTube na elektroniczny sport? Piszcie w komentarzach!


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.