Twoje filmy zostały zdemonetyzowane? YouTube ma dla Ciebie specjalne narzędzie

Twoje filmy zostały zdemonetyzowane? YouTube ma dla Ciebie specjalne narzędzie

YouTube Studio otrzymało dosyć interesującą aktualizację. Od teraz twórcy internetowi, których film(y) został zdemonetyzowany mogą usunąć z niego fragment łamiący zasady platformy. Materiał przejdzie wtedy ponowną weryfikację.


Serwis YouTube stoi obecnie pod ostrzałem społeczności twórców internetowych. Nie zgadzają się oni ze zmianami regulaminu, który jest jeszcze surowszy pod względem możliwości publikacji filmów zawierających elementy przemocy. Przypominamy, że te poprawki zasad platformy były jedną z głównych przyczyn przerwy ogłoszonej przez PewDiePie.

YouTube Studio (cyfrowy obszar roboczy dla twórców) wzbogaciło się właśnie o nowość nieco ułatwiającą życie osobom, których materiały zostały zdemonetyzowane. "Wspomagane przycinanie" pozwoli na usunięcie z filmu konkretnej sceny łamiącej zasady portalu. Skąd twórca ma wiedzieć za co została mu odebrana możliwość zarabiania?

Platforma ma zaznaczać konkretny fragment klipu, dzięki czemu YouTuber nie będzie musiał się bawić w zgadywanie. Co więcej, twórca oprócz usunięcia sceny otrzyma opcję np. wyciszenia "nielegalnej" muzyki lub jej zamiany na inny utwór. Koniec z wrzucaniem filmów na nowo.

Źródło: YouTube


YouTube chce sprawić, by twórcy mieli stuprocentową świadomość i klarowność tego, co zrobili "źle" i jak mogą to naprawić. Na blogu Google możemy wyczytać następującą informację:
Chcemy zapewnić wszystkim większą przejrzystość jeśli chodzi o informacje o usuniętej treści na mocy przekroczenia prawa autorskiego. Będziemy udostępniać twórcom szczegółowy opis dzieła chronionego prawem jako załącznik w mailu zawierającym powód demonetyzacji czy usunięcia filmu.

YouTube zapewnia, że przyszły rok będzie "rewolucyjny pod względem aktualizacji dla twórców". Wszystkie usprawnienia mają pomóc w ogarnięciu często nieintuicyjnych rozwiązaniach platformy. Czy tak będzie? Zobaczymy.

 

Co sądzicie o najnowszej aktualizacji YouTube Studio? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.