YouTube bezpodstawnie blokuje kolejny film Człowieka Wargi!

YouTube bezpodstawnie blokuje kolejny film Człowieka Wargi!

Wygląda na to, że kanał i twórczość Maćka Dąbrowskiego jest wyjątkowo polaryzująca. Jedni uwielbiają, to, co robi i o czym mówi, a YouTube to szkaluje.


Kolejny raz potwierdza się, że Maciek i jego wieloletnie już narzekanie na algorytm YouTube'a nie jest Z Dvpy. Wczorajszy odcinek Kvrwtury, czyli serii, w której przybliża swoim widzom książki, seriale, filmy czy komiksy, został "zbanowany".

16. odcinek Kvrwtury dotyczył czarnoskórych postaci, pojawiających się w szeroko pojętej kulturze. Oczywiście Maciek wypowiadał się w samych superlatywach i w jak najbardziej pozytywnym tonie - bo o to też w tej serii chodzi. Na próżno doszukiwać się kontrowersji, niecenzuralnych zdjęć czy przekraczania granic. A jednak. Swojemu zniesmaczeniu Maciek dał upust na Facebooku w krótkim, ale treściwym wpisie:YouTube tak bardzo ograniczył możliwości związane z promowaniem tego odcinka serii, że nawet nie jesteśmy w stanie go normalnie udostępnić. Można to zrobić jedynie poprzez hiperłącze dostępne tutaj. Oprócz tego nie można filmu komentować ani łapkować, nie ma licznika wyświetleń, a o rekomendacjach nie ma nawet co mówić.

To bardzo przykra sytuacja, gdy wartościowe i nieszkodliwe treści są blokowane, a twórcy rzucane są jedynie kłody pod nogi. Trudno stwierdzić czy wszystko spowodowane jest niedziałaniem algorytmu, czy też zgłaszaniem filmu przez użytkowników, co jest oficjalnym powodem zablokowania go. Mamy nadzieję, że Maciek nie zniechęci się tą sytuacją i w dalszym ciągu będzie dostarczał nam swoje świetne materiały!

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.