Ciemny motyw YouTube nareszcie na Androidzie!

Ciemny motyw YouTube nareszcie na Androidzie!

YouTube w wersji "na komputer" posiada tytułową opcję już od zeszłego roku, a aplikacja na urządzenia z systemem iOS od ponad miesiąca. Wreszcie przyszedł czas na użytkowników korzystających z Androida. 


Google kazał im czekać dosyć długo - zapowiedź wprowadzenia "ciemnego motywu" pojawiła bowiem się na początku 2018 roku. Po miesiącach oczekiwań gigant wreszcie zdecydował się na zaimplementowanie tej funkcji. Jak ją uruchomić?

Użytkownicy Androida wreszcie mogą cieszyć się "ciemnym motywem"


Aby zmienić kolor aplikacji należy kliknąć ikonę profilu w górnym rogu ekranu, wybrać opcję "Ustawienia" a następnie "Ogólne". Potem wystarczy tylko aktywować funkcję "Ciemny motyw", a cały program stanie się bardziej przyjazny do korzystania w nocy.

Funkcja ta z pewnością należy do tych przydatnych i oczekiwanych przez dużą liczbę użytkowników. Od teraz wieczorne oglądanie materiałów będzie bardziej przyjemne i mniej szkodliwe dla oczu.

Źródło: instalki.pl

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.