YouTube chwali się, że rozwija się dynamiczniej od Netflixa

YouTube chwali się, że rozwija się dynamiczniej od Netflixa

YouTube ma rozwijać się dynamiczniej od Netflixa i znacznie szybciej rosnąć w siłę. Tak przynajmniej wynika ze słów dyrektora biznesowego portalu.


Podczas wydarzenia Royal Television Society Cambridge Convention przekazano dosyć interesujące informacje dotyczące YouTube'a. Dyrektor biznesowy portalu, Robert Kyncl, wypowiedział się nieco na temat dynamiki jego rozwoju oraz podał kilka ciekawych statystyk.

Jak twierdzi CFO:
Z grubsza jesteśmy na podobnym poziomie w zakresie przychodów co Netflix. W rzeczywistości jednak jesteśmy nieco więksi i rośniemy znacznie dynamiczniej.

Czy to prawda? Jak donosi serwis The Hollywood Reporter, YouTube może pochwalić się 7 miliardami dolarów przychodu w drugim kwartale 2021 roku, natomiast Netflix - 7,3 miliardami dolarów. Różnica jest jednak taka, iż w ten dane nie są wliczone rezultaty finansowe z abonamentu YouTube Premium czy Music.

Źródło: pixabay.com (Mizter_X94)


Robert Kyncl poinformował dodatkowo, że 25% globalnego czasu oglądania YouTube stanowią materiały pochodzące of firm medialnych. Kolejne 25% przypada na muzykę, a pozostałe 50% na pozostałych twórców.

Cóż, wszystko w porządku, ale należy mieć na uwadze, że YouTube i Netflix to platformy znacząco różniące się od siebie. Osobiście bym ich nie porównywał, bo opierają się na zupełnie innych zasadach.

 

Co sądzicie o wypowiedzi dyrektora biznesowego YouTube? Dajcie znać w komentarzach!


 

avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.