YouTube chce zachęcić użytkowników do korzystania z YouTube Music

YouTube chce zachęcić użytkowników do korzystania z YouTube Music

YouTube wzbogacił się o kilka opcji ułatwiających odtworzenie słuchanego utworu bezpośrednio w usłudze YouTube Music. Na ten moment dostęp do nowości zauważono wyłącznie w wersji aplikacji na Androida.


Już kilka lat temu doczekaliśmy się w głównej aplikacji YouTube implementacji specjalnego przycisku umożliwiającego otwieranie teledysków za pośrednictwem YouTube Music. Jak zauważyła właśnie część użytkowników, teraz ta integracja nieco się pogłębiła.

Jeśli będziemy słuchać muzyki, to ikona YouTube Music wyświetli się teraz w samym odtwarzaczu. Wyróżnia się ona tle pozostałych grafik, ponieważ jest niemalże w całości czerwona. Kliknięcie przycisku spowoduje uruchomienie aplikacji YouTube Music, lecz... słuchany utwór rozpoczyna się od początku.

Źródło: 9to5google


Powyższej ikonie towarzyszy notyfikacja widoczna tuż pod odtwarzaczem, która zachęca do przejścia na YouTube Music jeśli chcemy posłuchać samą piosenkę bez teledysku. To jednak nie wszystko! Do muzycznej aplikacji można wybrać się także poprzez kliknięcie koła zębatego w górnym rogu ekranu.

Wtedy też na rozwijanej liście pojawi się nowa opcja "Słuchaj w YouTube Music". Nie wiadomo jednak czy te wszystkie możliwości pozostaną na zawsze - trudno sobie wyobrazić żeby Google aż tak forsowało swoją dedykowaną muzyce aplikację. Jest to dosyć przytłaczające.

Być może koncern chce sprawdzić, którą opcję użytkownicy będą wybierali najchętniej. Nowości powinny być już dostępne dla wszystkich osób korzystających z YouTube w wersji na Androida.

 

Korzystacie z YouTube Music? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.