YouTube bez algorytmu? Już niedługo, ale tylko dla najmłodszych!

YouTube bez algorytmu? Już niedługo, ale tylko dla najmłodszych!

Raczej każdy świadomy użytkownik YouTube'a zdaje sobie sprawę z tego, że YouTube i dzieci to nie jest do końca dobre połączenie. Google zdaje sobie z tego sprawę i pracuje nad nową, specjalną wersją serwisu, która będzie przeznaczona dla najmłodszych. 


Najważniejszą nowością w nowej wersji aplikacja dla dzieci będzie fakt, że  nie będzie w niej algorytmu! Wszystko po to, aby zwiększyć kontrolę nad wyświetlanymi treściami... Czyli to znaczy, że YouTube przyznał się do tego, że algorytm nie jest aż tak godny zaufania?

Każdy film będzie musiał być obejrzany i ręcznie zatwierdzany przez moderatorów. Nie będą oni mogli korzystać z narzędzi do automatyzacji. Filmy z teoriami spiskowymi, płaską Ziemią czy innymi fałszywymi informacjami mają od teraz przestać być groźne dla dzieciaków.Najzabawniejszy wydaje się fakt, że wielu twórców zapewne chciałoby tworzyć w serwisie na takich zasadach. Wielu z nich ma już dość kulawego algorytmu, który niesprawiedliwie ocenia i dyskredytuje filmy. Nie wiadomo, kiedy nowa odsłona serwisu w wersji dla dzieci będzie miała swoją premierę, jednak najprawdopodobniej można się jej spodziewać w ciągu najbliższych tygodni.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.