YouTube Premium z automatycznym pobieraniem filmów

YouTube Premium z automatycznym pobieraniem filmów

YouTube Premium jest dostępne w Polsce od około dwóch miesięcy i jak do tej pory udało mu się uzyskać całkiem niezłą ilość korzystających. To wszystko za sprawą pewnych funkcji, o które tak długo prosili użytkownicy platformy. Obecnie amerykański gigant chce wprowadzić jeszcze jedną nowość, która zdecydowanie ułatwi oglądanie filmów w trybie offline.


Głównymi przesłankami za kupnem usługi premium jest przede wszystkim brak reklam czy możliwość odtwarzania filmów w tle. Ponadto dostęp do treści YouTube Music czy YouTube Orginals również brzmią całkiem interesująco. W trakcie sezonu wakacyjnego, podczas którego dużo podróżujemy i nie zawsze możemy połączyć się z siecią, dużym ułatwieniem jest możliwość pobierania materiałów video na telefon, a ostatnio firma postanowiła nieco lepiej usprawnić tą funkcję.Zdarza się często, że z powodu natłoku obowiązków zapominamy pobrać dany film przed podróżą. Z pomocą przychodzi nowa funkcja, która automatycznie będzie pobierać najnowsze materiały, gdy tylko włączone będzie wifi. Oczywiście odpowiednio wcześniej użytkownicy YouTube Premium zostaną zapytani o włącznie opcji. Po akceptacji, YouTube zacznie pobierać każdy nowy film z kanałów, które subskrybujemy. Ponadto użytkownicy dostaną informacje o rozmiarze, który plik zajmie w pamięci naszego telefonu.

Funkcja automatycznego pobierania filmów w YouTube Premium testowana jest aktualnie w Stanach Zjednoczonych. Pozostaje nam uzbroić się w cierpliwość, ponieważ wprowadzenie jej może jeszcze trochę potrwać.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.