Filmy na YouTube będą odtwarzały się automatycznie, nawet jeśli tego nie chcemy

Filmy na YouTube będą odtwarzały się automatycznie, nawet jeśli tego nie chcemy

Dobrze przeczytaliście. Właśnie taką nową funkcję testuje YouTube. Jeśli dodatek oficjalnie zawita na YouTube, to ma on szansę stać się najbardziej denerwującą rzeczą na tej platformie.


YouTube testuje funkcję, która ma uruchamiać film ze strony głównej automatycznie, zaraz po otworzeniu aplikacji na swoim urządzeniu. Jeśli zjedziemy na dół strony, to automatycznie włączy się kolejny film. Jest to ryzykowny ruch zespołu YouTube'a, gdyż internauci nie lubią nachalności w sieci.Nową funkcję zauważyło Android Central, o której szczegółowo pisze tutaj. Automatycznie odtwarzające się filmy są jedną z najbardziej denerwujących rzeczy w Internecie. Wygląda na to, że będziemy musieli z nimi walczyć również na YouTube. Czy jest jakieś pocieszenie? Filmy uruchamiają się bez dźwięku, za to z napisami, a całą funkcję można wyłączyć w ustawieniach. Do tej pory automatycznie odtwarzające się filmy na stronie głównej to problem tylko pewnej części użytkowników. Jeśli feedback będzie negatywny, to pomysł zostanie zaniechany.


A czy Wy u siebie zauważyliście już automatyczne odtwarzanie filmów? Co sądzicie o takim pomyśle? Może jednak nie jest to wcale taka zła opcja? Podzielcie się opiniami w komentarzach!


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.