YouTube padł ofiarą ogromnego ataku hakerskiego! Despacito zniknęło z serwisu

YouTube padł ofiarą ogromnego ataku hakerskiego! Despacito zniknęło z serwisu

YouTube padł dzisiaj ofiarą jednego z największych ataków hakerskich w historii. Z platformy zniknął najpopularniejszy film, a w przypadku wielu hitów zostały pozmieniane ich tytuły. 


Despacito Luisa Fonsiego zniknęło z YouTube! Najpierw można było zobaczyć taką miniaturkę:Scena pochodzi z serialu Dom z Papieru i ma wymowny charakter. Opis piosenki był zmieniony i informował o tym, że hakerami są niejacy Prosox i Kuroi’sh. Po próbie wystartowania filmu pojawiał się komunikat o niedostępności filmu:W przypadku pozostałych piosenek takich twórców jak: Chris Brown, Shakira, DJ Snake, Selena Gomez, Drake, Katy Perry czy Taylor Swift pozmieniane zostały ich tytuły przez dopisek "Hacked by Kuroi'SH.

AKTUALIZACJA:

W chwili pisania artykułu najpopularniejszy teledysk świata z 5 miliardami wyświetleń na koncie pojawił się w serwisie:Pozostałe piosenki także zostały już doprowadzone do porządku i w większości przypadków nie ma już śladów włamania na portal.

Wygląda na to, że YouTube bardzo szybko poradził sobie z atakiem hakerów i nie tak łatwo jest trwale uszkodzić bazę danych serwisu. Nie wiadomo na tę chwilę, jak udało się to zrobić przestępcom. Jeśli YouTube wystosuje oświadczenie, na pewno Was o tym poinformujemy.

Jeden z hakerów na swoim Twitterze napisał, w jak prosty sposób shakował YouTube i przyznał, że zrobił to tylko dla zabawy:


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.