Na YouTube jest już 100 filmów z miliardem wyświetleń!

Na YouTube jest już 100 filmów z miliardem wyświetleń!

Ile to jest sto filmów razy miliard wyświetleń? A ile to jest w ogóle miliard? Jeden i dziewięć zer. Dziesięć do potęgi dziewiątej. Tysiąc milionów. I to wszystko jeszcze pomnożone przez sto. 


100000000000 to teoretycznie odpowiedź na pierwsze zdanie tego artykułu. W praktyce jednak jest to liczba o wiele za mała, bo przecież wszystkie filmy mają więcej niż miliard wyświetleń. Są to jednak zbyt duże liczby, których obliczenie mogłoby spowodować wybuch niejednego komputera. Dlatego najważniejszą wiadomością jest to, że piosenka od piosenkarki Dua Lipa stała się setnym filmem na YouTube, który przekroczył miliard wyświetleń!A jakie jest TOP 10 najpopularniejszych filmów na YouTube? Są to oczywiście w większości piosenki, tak jak i w przypadku TOP 100 najpopularniejszych filmów. Na czele oczywiście Despacito, później See You Again i ostatnie miejsce podium to Shape of You. Na 7. miejscu znajduje się istny ewenement, o którym pisaliśmy tutaj - czyli najpopularniejszy film na YouTube, który nie jest teledyskiem.

100 filmów z minimum miliardem wyświetleń robi wrażenie, jednak z obecną popularnością YouTube'a możemy przypuszczać, że za rok ten wynik nie będzie już aż tak zwalał z nóg.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.