Polski YouTuber zatrzymany przez policje!

Polski YouTuber zatrzymany przez policje!

O fakcie, że Yellowbox ma stosunkowo często do czynienia ze służbami prawa wspominaliśmy jakiś czas temu w artykule, w którym różni twórcy podsumowali swój rok. Niedawno twórca kolejny raz został skontrolowany przez policję. Nagranie z tego zatrzymania szybko zdobywa popularność w sieci i ponownie rozpoczęło dyskusję na temat uprawnień władz.


Materiał nagramy przez Maćka, przedstawia całą procedurę zatrzymania jego osoby, gdy jechał swoim rowerem. Funkcjonariusze policji postanowili skontrolować go, w związku z podejrzeniem, że rower, którym się poruszał, mógł być kradziony. Policjanci dokonali również kontroli osobistej chłopaka.

Pod filmem pojawiło się wiele komentarzy dotyczących całego zajścia. Część nie widzi w tym nic niezwykłego, natomiast inni kwestionują samo zatrzymanie i przeszukiwanie twórcy na sporym mrozie. Niektórzy nawet sugerują, że sprawa powinna zostać pociągnięta dalej.Opinie na temat powyższego filmu każdy z was musi sobie wyrobić sam. Niemniej czasami dobrze mieć nagrany dany incydent, by w razie jakichś wątpliwości mieć podstawy do jego wyjaśnienia.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.