Xiaomi stworzy samochód elektryczny

Xiaomi stworzy samochód elektryczny

Xiaomi to chiński producent znany przede wszystkim na rynku smartfonów. W 2024 roku planuje jednak nas zaskoczyć i pokazać swój własny samochód elektryczny!


10 miliardów chińskich juanów - tyle firma zamierza przeznaczyć na stworzenie pierwszego auta elektrycznego, którego projekt powinniśmy ujrzeć w 2023 roku. Xiaomi już teraz kupiło startup DeepMotion, co oznacza, że prawdopodobnie samochód będzie wyposażony w autopilota działającego podobnie jak ten w Tesli. Pojazd ma być SUV-em lub Sedanem, a jego koszt oscaluje między kwotą od 100 tys. do 300 tys. chińskich juanów (61,7 tys. zł – 185,2 tys. zł).To duży krok w rozwoju firmy Xiaomi, która jak na razie cieszy się umocnioną pozycją na rynku. Należy jednak pamiętać, że podobne plany przedstawił także Apple we współpracy z Hyundaiem, Huawei czy też Google. Pozostaje nam czekać i oceniać pierwsze efekty owych pomysłów.

Angelika Kaluga

Studentka Uniwersytetu Wrocławskiego, która uwielbia życie w Internecie i tak samo uwielbia o nim pisać. Po godzinach początkująca wokalistka.