Szykuje się hit sprzedażowy od Xiaomi!

Szykuje się hit sprzedażowy od Xiaomi!

Do tego, że Xiaomi jest lepsze, nie trzeba nikogo przekonywać - to po prostu wiadomo, a kto tak nie myśli, ten trąba i jeszcze będzie tak myślał. Xiaomi w Polsce wyrobiło sobie niespodziewaną renomę, dzięki świetnemu stosunkowi jakości do ceny. Nowo zaprezentowane telefony potwierdzają, że Polacy nie zmienią swojego podejścia do urządzeń chińskiego producenta. 


Telefony Xiaomi Redmi 5 i Remi 5 Plus będą oficjalnie zaprezentowane 7 grudnia podczas specjalnego wydarzenia. Jednak już teraz wiadomo o nich praktycznie wszystko. Jest bardzo dobrze!

Zacznijmy od "mniejszego" modelu, czyli Redmi 5. Ekran w tym mniejszym modelu ma przekątną 5.7-cala, co oznaczałoby, że Remi 5 nie jest wcale taki mały. Jednak jego nowoczesny wygląd, "bezramkowa" stylistyka i proporcje ekranu 18:9 sprawiają, że telefon w rzeczywistości jest rozmiarów telefonów z 5.3-calowym wyświetlaczem w proporcjach 16:9. Procesor Redmi 5 to najprawdopodobniej Snapdragon 450 z 8 rdzeniami o taktowaniu 1.8 GHz. Zdjęcia będzie można robić za pomocą tylnego aparatu z 12 Mpix oraz przedniego z 5 Mpix. Z tyłu jest zamieszczony czytnik linii papilarnych. Smartfon działa na Androidzie 7.1.2 z nakładką MIUI, a w energię zaopatruje go bateria z 3300 mAh.Większy brat Xiaomi Redmi 5, czyli Redmi 5 Plus  przede wszystkim różni się wielkością ekranu. Proporcje 18:9 pozostają takie same, jednak jego przekątna wynosi 5.99-cala, a rozdzielczość to 1080x2160 pikseli. W środku ma znaleźć się Snapdragon 625 z 3 lub 4 GB pamięci RAM. Aparat, czytnik linii papilarnych, oraz system pozostają takie same, co w przypadku młodszego brata.Pozostaje najważniejsza kwestia, czyli cena. Za Xiaomi Redmi 5 będziemy musieli zapłacić od około 400 złotych, a za wersję Plus musimy wydać około 530 złotych. Ceny mogą różnić się w zależności od miejsca dystrybucji - smartfon z Chin kupimy taniej, a chcąc kupić go w Polsce, trzeba doliczyć kilkaset złotych. Nowoczesny wygląd, dobre parametry i świetna cena to prosta droga do sukcesu, z której Xiaomi wciąż nie zbacza nawet o milimetr.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.