Xiaomi rozpoczyna ekspansję na polski rynek

Xiaomi rozpoczyna ekspansję na polski rynek

Podczas dzisiejszej konferencji w Warszawie Xiaomi oficjalnie zapowiedziało dystrybucję kilku kluczowych urządzeń ze swojej oferty. Wygląda na to, że Xiaomi chce podbić nasz rynek.


Najważniejszą wiadomością z warszawskiej konferencji jest oficjalna dystrybucja Xiaomi Mi Mix 2, czyli najnowszego bezramkowego flagowca. Na jego pokładzie znajdzie się Snapdragon 835, 6 GB pamięci ram i aparat z sensorem Sony IMX 386.

Xiaomi Mi Mix 2 może uchodzić za flagowca pod względem wyglądu i mocy, jednak z całą pewnością nie może nazywać się flagowcem w kwestii swojej ceny. Oficjalna polska cena tego smartfona wynosi 2199 złotych, co w czasach smartfonów w cenie samochodów jest bardzo dobrą okazją.

Dla fanów mobilności Xiaomi jednak również coś przygotowało - do swojej oferty producent wprowadził elektryczną hulajnogę Mi Electric Scooter. Wyróżnia się jakością wykonania i oczywiście ceną - zapłacimy za nią 1799 zł.W polskich sklepach znajdziemy także Mi Action Camera 4K, czyli sportową kamerę, za którą zapłacimy 599 zł i będziemy mogli oczekiwać dobrej jakości ujęć.Chińska marka zakorzenia się w świadomości Polaków coraz bardziej, a od teraz będzie mogło z nami być także w domu. Producent zaprezentował ciekawe akcesoria do domu: lampę Mi Bedside Lamp oraz odświeżacz powietrza Xiaomi Air Purifier 2. Dostępne będą w cenach odpowiednio 199 zł i 849 zł.

Wygląda na to, że Xiaomi dostrzegło potencjał, który kryje się na naszym rynku i zamierza z tego skorzystać - z korzyścią dla nas. Markę Xiaomi można nazwać fenomenem, gdyż jeszcze kilka lat temu większość z Polaków nie wiedziała, jak poprawnie wypowiedzieć nazwę chińskiej spółki, dzisiaj natomiast stała się ona rozpoznawalna na skalę memów...


avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.