Xiaomi z własnym odpowiednikiem iPhone'a X!

Xiaomi z własnym odpowiednikiem iPhone'a X!

Jednym z najpopularniejszych smartfonów ostatniego czasu jest iPhone X, który oprócz nieprzeciętnej specyfiki i wyglądu może pochwalić się też ogromną ceną. Z tego powodu, nie każdy może pozwolić sobie na zakup tego sprzętu, co ma swoje skutki. A gdyby wprowadzono na rynek jego tańszy odpowiednik?


Kto inny mógłby się podjąć tego zadania, jeśli nie  Xiaomi? Chińska firma niejednokrotnie już zaskoczyła światowy rynek swoimi smartfonami. Ich cena jest znacznie mniejsza od czołowych firm, takich jak Apple czy Samsung, mimo zbliżonych parametrów.

Na zbliżających się targach Mobile World Congress zaprezentuje swój nowy sprzęt, jednakże w przeciwieństwie do oczekiwań konsumentów, nie będzie to Xiaomi Mi 7. W jego miejsce przedstawiony ma być nowy model Xiaomi Mi Mix 2S. Jak przypuszcza wielu internautów, może on wywołać wiele szumu, który będzie spowodowany podobieństwem do wydanego już iPhone X.

Jak widać na powyższym zdjęciu, opublikowanym przez chińskiego leakstera "Ice universe", wygląd nowego Xiaomi Mi Mix 2S nie będzie różnić się zbytnio od tego iPhonowego. Według internautów to właśnie charakterystyczne wycięcie w górnej części ekranu, a także bezramkowy ekran mogą być przyczyną kontrowersji. W przeciwieństwie do poprzedzającego go modelu kamerka umieszczona we wcześniej wspomnianym wycięciu może być jego sporym atutem. Kolejną wprowadzaną różnicą będzie nowy układ Snapdragon 845. Po za tym specyfikacja obu smartfonów będzie niemalże identyczna.

Te informacje to spore przypuszczenia, które nie znalazły jeszcze potwierdzenia ze strony producenta. Czy wspomniany wcześniej model tak będzie wyglądał i czy sprzęt od Xiaomi ma szansę stać się sprzedażowym hitem? Jeśli cena nie będzie tak kosmiczna, jak w przypadku Apple, a jakość wykonania nie będzie zbytnio odbiegała od pierwowzoru, to jest to możliwe. Jednak czy na pewno Xiaomi okaże się lepsze, to dopiero pokaże nam czas.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.