Xiaomi nie takie lepsze, czyli nowa skandaliczna cena Mi Mix 2

Xiaomi nie takie lepsze, czyli nowa skandaliczna cena Mi Mix 2

Tytuł tego artykułu dla wielu może być szokiem, bo przecież zawsze "Xiaomi lepsze", a ten, kto mówi inaczej, zwyczajnie bluźni. Niestety, ale w przypadku Mi Mix 2, o którym pisaliśmy tutaj, i jego nowej ceny popularne powiedzenie powinno brzmieć "Xiaomi niesprawiedliwe". 


Cena telefonu od chińskiego producenta w przedsprzedaży wynosiła 2199 złotych. Nie jest to mała kwota, ale w stosunku do aktualnych cen smartfonów z wysokiej półki akceptowalna. Nowa kwota, za którą nabędziemy telefon w klasycznej sprzedaży, wynosi 2498 złotych, chociaż chętni znajdą telefon jeszcze drożej. Wyższa cena nie jest wciąż aż tak skandaliczna, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, natomiast skandaliczna jest tutaj polityka firmy Xiaomi.

Chodzi o to, że firma nie poinformowała o tym, że smartfon w przedsprzedaży ma dużo niższą cenę. Chętni, którzy byli zdecydowani kupić telefon po zakończeniu przedsprzedaży, zostali postawieni w wyjątkowo niekomfortowej sytuacji. Wyższa cena nie wzięła się jednak znikąd. W sklepie Mi-Home do telefonu dorzucany jest zegarek sportowy Amazfit Pace, który możemy nabyć za złotówkę.Być może zegarek jest świetny, ale czy na pewno każdy chce go mieć i dlatego musi dopłacić do telefonu kilkaset złotych więcej niż w przedsprzedaży? Gdzie w tym wszystkim jest sens? Trudno się go doszukać, bo dorzucanie gadżetów w "promocyjnych" cenach jest wyjątkowo niekorzystne dla konsumentów. Są oni postawieni przed faktem dokonanym i czy tego chcą, czy nie będą mieć zegarek, a za telefon zapłacą więcej. Wartość zegarka wynosi mniej więcej tyle, o ile droższy jest telefon. Nieładnie Xiaomi. W takim razie może wystarczy sprzedać dodatkowy gadżet? Oczywiście, tylko że nie po to płacimy 2.5 tysiąca za telefon, żeby potem dodatkowo kombinować.Pozostaje jeszcze możliwość nabycia urządzenia od chińskiego dystrybutora z chińskich stron internetowych, na których telefon można dostać za około 1650 złotych. Nawet gdy doliczymy VAT, będzie to bardziej opłacalne niż zakup w Polsce. Czy to jest jednak satysfakcjonujące rozwiązanie? Niekoniecznie.

 

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.