Rewolucja na Xbox One! Czy koniec padów jest bliski?

Rewolucja na Xbox One! Czy koniec padów jest bliski?

Najnowsza aktualizacja systemu Windows 10 na konsoli Xbox One od Microsoftu pozwoli na używanie nowych urządzeń sterujących podczas rozgrywki i poruszania się w systemie. Od teraz na Xboxe One będzie można używać akcesoriów komputerowych!


Tak, dobrze przeczytaliście - Xbox One od teraz będzie można obsługiwać za pomocą myszki i klawiatury. Dodatkowo dostajemy też możliwość podłączenia kamerki internetowej. W ten sposób Microsoft upodabnia się jeszcze bardziej do komputerów osobistych.Walka toczona między konsolami a "PCtami" prowadzona jest już od wielu lat. Najlepsze jest w niej to, że nigdy nie będzie zwycięzcy. Zawsze któraś z platform będzie lepsza pod jakimś względem od drugiej. Jednak Xbox One najnowszą aktualizacją nadrabia dystans do PlayStation 4 i PC, jeśli chodzi o kontrolery. Argument o tym, że na konsoli nie da się w komfortowy sposób grać w FPSy, przestaje mieć znaczenie. Łatwiejsze stanie się także korzystanie z samego systemu, przeglądarki internetowej, portali społecznościowych czy pakietu Office.

Microsoft najnowszą aktualizację komentuje w ten sposób:
„PC Master Race”? Dzięki wsparciu klawiatur z powodzeniem możemy już mówić o „Xbox Master Race”!

Ten cytat może wywołać burzę wśród graczy na całym świecie i być obiektem wielu sporów w walce fanatyków danej platformy. My pozostajemy bezstronni i zauważamy jedynie fakt, że Xbox i Microsoft stara się coraz bardziej upodobnić do PC, który zresztą w sporej części do niego należy za sprawą Windowsa.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.