Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Xbox One doczeka się nowego kontrolera!

Kontrolery tworzone na potrzeby konsol firmy Microsoft wśród opinii wielu graczy należą do tych najwygodniejszych i najpraktyczniejszych. Okazuje się, że klasyczny pad dołączany do klasycznego Xboksa niedługo wróci na rynek. 


Duke, bo tak określany jest ten kontroler, pojawi się ponownie na półkach za sprawą jednego z jego projektantów. Seamus Blackley uzyskał bowiem od Microsoftu pozwolenie na wznowienie produkcji tegoż klasycznego pada. Wszystko wskazuje więc, że już niedługo do rąk będziemy mogli wziąć jego odświeżoną wersję i wrócić choć trochę do przeszłości.

Klasyczny pad do Xboksa wspominany jest naprawdę pozytywnie przez fanów konsol Microsoftu


Niestety sam kontroler nie będzie należeć do najtańszych. Przyjdzie nam za niego zapłacić kwotę 69,99 dolarów - samo urządzenie będzie oczywiście nieco usprawnione względem pierwowzoru. Przede wszystkim pad stanie się nieco lżejszy oraz wyposażony zostanie w bumpery, a także wyświetlacz OLED, gdzie prezentowana będzie animacja logo pierwszego Xboksa.

Warto wspomnieć, że kontroler będzie kompatybilny z PC oraz konsolą Xbox One. Zabraknie jednak wsparcia dla łączności bezprzewodowej. Tak czy inaczej, jest to ciekawa pozycja dla fanów klasyka.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.