Xayoo zbanowany na Twitchu!

Xayoo zbanowany na Twitchu!

Xayoo to polski streamer, który największą popularność zdobył dzięki serwisowi Twitch.tv. Prowadzi tam transmisje, na których gra w przeróżne produkcje lub komentuje aktualne wydarzenia. Teraz twórca zmuszony jest do zrobienia przerwy od streamowania, ponieważ został zbanowany.


Streamer o wszystkim poinformował swoich fanów na grupie na Facebooku "Przystojniaki Marcina". Jak twierdzi, bana dostał bez żadnego konkretnego e-maila z wyjaśnieniem. Dopiero po prośbie streamera o wyjaśnienie sytuacji okazało się, że powodem nałożenia blokady była treść dotacji, jaką wysłał jeden z widzów. Streamer nie mógł nawet zainterweniować i przerwać wyświetlania tekstu, ponieważ nie było go wtedy przy komputerze. Wszystko miało miejsce podczas wczorajszej transmisji, podczas której Xayoo wybierał najlepsze prace zgłoszone na konkurs "Xayoo diss challenge". Blokada streamowania trwać będzie 72 godziny.

Widzowie bardzo ubolewają nad stratą możliwości prowadzenia transmisji przez ulubionego streamera. Z tej okazji powstał nawet specjalny hashtag "#muremzaxayoo", który jest parodią protestu przeciw wyrokowi dla Bonusa RPK. Cała akcja bardzo zdenerwowała Xayoo, który jest jednym z największych polskich streamerów na platformie Twitch. Swoją opinię na temat blokady ujął w trzech słowach "Żart. Pomyłka. Absurd.". Ban streamera stał się też doskonałym pretekstem do żartów dla hejterów Marcina. Cieszą się oni z zajścia i przy okazji wyzywają Xayoo. Sprawa ta pokazuje, jak niewiele trzeba, by zablokować komuś możliwość transmitowania na żywo. Sytuacja jest bardzo niesprawiedliwa, biorąc pod uwagę, że Xayoo nie przyczynił się ani trochę do swojego bana. Mamy nadzieję, że coś takiego już się nie powtórzy, a Marcin będzie mógł już niedługo wrócić do prowadzenia transmisji na swoim koncie.

Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl