x-kom AGO po śledztwie oficjalnie traci tytuł mistrza Polski CS:GO

Minął już ponad tydzień od finału ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2021. W finałowym pojedynku x-kom AGO pokonało HONORIS 2:0 i zdobyło mistrzostwo kraju w CS:GO. Po śledztwie w związku z nagraniem o rzekomym oszustwie, mistrzowski tytuł został dziś odebrany Jastrzębiom.

Stawką finału oprócz tytułu mistrza Polski, było 25 000 złotych oraz przepustka do turnieju ESL National Championships Global Playoff. Nagrody zostały jednak utracone i przekazane na rzecz HONORIS, z którym AGO odbyło finałowe starcie. Dlaczego?

Wszystko za sprawą nagrania, które wyciekło po finałowym meczu. Na filmie z pomieszczenia, gdzie sezpół Furlana i spółki walczył o mistrzowski tytuł, widoczy był  komputer z odpaloną transmisją spoktania przedstawiający m.in. perspektywę przeciwnego teamu. Tego typu działanie to tzw. stream sniping, który może przynieść korzyści jednej z drużyn i zabroniony jest przez regulamin ESL MP.

Screen z nagrania, które wyciekło do sieci

Z pełnym oświadczeniem ESL możecie zapoznać się poniżej:

W związku z decyzją organizatorów, HONORIS zostało ogłoszone Mistrzem Polski w CS:GO i to właśnie zespół TaZa powalczy o play-in Intel Extreme Masters Cologne 2021 oraz Intel Extreme Masters Summer 2021.

W sieci rozpentała się burza. Jedni uważają decyzję ESL Polska za słuszną, a inni piszą, że jest ona przesadzona i ze względu na znaczną dominację x-kom AGO w finale, powinno skończyć się tylko na karze finansowej. Być może jednak, tak dotkliwa kara wpływnie na to, że podobne zdarzenia nie będą miały już miejsca w przyszłości. A wy, co sądzicie o decyzji ESL w sprawie naruszenia regulaminu przez zespół Jastrzębi? Uważącie ją za słuszną?