Wyszukiwarka Google w końcu z ciemnym motywem

Wyszukiwarka Google w końcu z ciemnym motywem

Google rozpoczęło testy ciemnego motywu w swojej wyszukiwarce. Na razie zauważono go wyłącznie w wersji desktopowej u wybranej części użytkowników.


Google od dłuższego czasu wprowadza do swoich programów ciemny motyw. Ten staje się bowiem coraz popularniejszy i atrakcyjniejszy nie tylko ze względu na estetykę, ale także aspekty zdrowotne. Jak się okazuje, już niedługo kolejna usługa przejdzie na "ciemną stronę mocy".

Mowa o tej najbardziej podstawowej, a mianowicie desktopowej wyszukiwarce Google. Codziennie korzystają z niej setki milionów konsumentów na całym świecie, więc nic dziwnego, że koncern koniec końców zdecydował się na implementację tzw. dark mode.

Źródło: The Verge


Został on dostrzeżony przez część użytkowników oraz kilka zagranicznych redakcji. Co więcej, Google potwierdziło, iż prowadzi testy funkcjonalności o zakrojonym zasięgu.

Oczywiście niewykluczone, że ciemny motyw nigdy do wyszukiwarki nie trafi. Na zrzutach ekranu prezentuje się on jednak już tak, jakby proces jego produkcji był już na ostatniej prostej. Mamy do czynienia  z nieprzesadzoną szarością i czernią. Jest po prostu estetycznie.

Na publiczne wdrożenie odpowiedniej aktualizacji jeszcze jednak sobie poczekamy.

 

Co sądzicie o ciemnym motywie w wyszukiwarce? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.