Wyszukiwarka Google pokaże, czy strona jest bezpieczna

Wyszukiwarka Google pokaże, czy strona jest bezpieczna

Wyszukiwarka Google z kolejnymi nowymi funkcjami. Tym razem będziemy mogli zobaczyć szczegółowe informacje na temat konkretnej witryny, znalezionej w wynikach wyszukiwania. Usługa dostępna będzie na urządzeniach mobilnych oraz w wersji desktopowej. 


Niedługo wyszukiwarka Google będzie wyświetlać szczegółowe informacje na temat konkretnej witryny za pomocą jednego kliknięcia. W prawym górnym rogu pojawi się przycisk umożliwiający ich sprawdzenie. Jakie dane tam się ukażą?

Przede wszystkim te pochodzące z Wikipedii, jednak w przypadku nieznalezienia tam informacji to również z innych źródeł. Oprócz tego zobaczymy, kiedy witryna została zaindeksowana w wyszukiwarce oraz o stanie protokołu HTTPS. Facebook od dłuższego czasu już posiada taką funkcję. W dowolnym wpisie jesteśmy w stanie sprawdzić szczegółowe informacje o danej witrynie.

Źródło: Blog Google


Funkcja ta jest już testowana w Stanach Zjednoczonych, ale na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli z niej korzystać w Europie. Z całą pewnością dostępna będzie zarówno na urządzenia mobilnych, jak i desktopowych.

Poza tym od niedawna w mobilnej wersji wyszukiwarki możemy zobaczyć pełny adres URL. To jednak nie koniec nowości. Firma ogłosiła, że pracuje także nad innymi sposobami zwiększenia wydajności. Będą starać się też podnieść bezpieczeństwo wyszukiwania. O szczegółach dowiemy się już wkrótce.

Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.