Wymagania Fortnite na Androida przewyższą możliwości większości użytkowników?

Wymagania Fortnite na Androida przewyższą możliwości większości użytkowników?

O tym, że aktualnie najpopularniejsza gra na świecie wyjdzie już wkrótce w wersji na Androida wiadomo już od dawna. Jednakże w tym przypadku nastąpiły drobne komplikacje.


Kilka dni temu informowaliśmy Was o tym, że początkowo Fortnite dostępny będzie wyłącznie na smartfonach modelu Samsung Galaxy Note 9 przez okres 30 dni. Chwilę potem dowiedzieliśmy się, że hitu Epic Games nie pobierzemy z Google Play, bo jak łatwo można się domyśleć - chodzi o dochody. Nic w tym dziwnego, że deweloper skorzysta z lepszej zarobkowo oferty, gdzie firma nie musiałaby oddać aż 30% z nich.

Według serwisu XDA-Developers osoby z telefonami z niższej półki nie dostaną możliwości zagrania w mobilnego Fortnite'a na swoich urządzeniach, a to za sprawą wysokich wymagań. Aby gra mogła płynnie chodzić potrzebny jest przynajmniej 64-bitowy Android 5.0 Lollipop. Kolejno pamięć RAM musi liczyć co najmniej 3 GB, a układ graficzny kompatybilny z wyznacznikami to Mali-G71 MP20, Mali-G72 MP12 (lub lepszy), ewentualnie Adreno 530 (lub lepszy).Mimo że powyższe wymagania spełniają głównie najnowsze telefony z wyższej półki, to wciąż niektórzy użytkownicy słabszych urządzeń otrzymają możliwość przetestowania danej gry. Lista takich modeli telefonów znajduje się poniżej, a z czasem uzupełniana będzie o kolejne modele. Pozostali będą musieli jeszcze trochę poczekać na zmniejszenie wymogów.

  • Huwaei: Mate 10, Mate 10 Lite, Mate 10 Pro, P10, P10 Plus, P10 Lite, P9, P9 Lite, P8 Lite (2017)

  • Samsung: Galaxy A5 (2017), Galaxy A7 (2017), Galaxy J7 Prime (2017), Galaxy J7 Pro (2017), Galaxy Note 8, Galaxy On7 (2016), Galaxy S9, Galaxy S9+, Galaxy S7, Galaxy S7 edge, Galaxy S8, Galaxy S8+

  • LG: G6, V30, V30+

  • Sony: Xperia XA1, Xperia XA1 Ultra, Xperia XA1 Plus, Xperia XZ, Xperia XZs, Xperia XZ1

  • Nokia: 6

  • Motorola: Moto G5, Moto G5 Plus, Moto G5s, Moto z2 Play, Moto E4 Plus

  • Razer: Razer Phone

  • Google: Pixel 2, Pixel 2 XL


Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.