Apple pozwoli zdecydować czy wolimy mieć wydajniejszy telefon, czy baterię!

Apple pozwoli zdecydować czy wolimy mieć wydajniejszy telefon, czy baterię!

Ostatnio głośno było w mediach o celowym spowalnianiu starszych modeli iPhone'ów przez Apple. Plotka ta okazała się prawdą, firma wydała w tej sprawie małe sprostowanie, a teraz umożliwi wyłączenie tego kontrowersyjnego ograniczenia wydajności.


Korporacja tłumaczyła się tym, że spowalnianie sprzętu następowało z troski o użytkowników - starsze baterie telefonów nie były w stanie dostarczyć odpowiedniej ilości energii do urządzenia, co mogło powodować niekontrolowane restarty. Po fali krytyki Apple wypuściło aktualizację oprogramowania oraz uruchomiło program wymiany baterii.

Apple "ugięło" się pod wpływem krytyki użytkowników


Najbliższa aktualizacja to także wprowadzenie funkcji umożliwiającej monitorowanie żywotności baterii w telefonie. Dzięki temu każdy użytkownik będzie w stanie na bieżąco sprawdzać, jak bardzo i w jakim tempie zużywa się jej ogniwo.

Każdy posiadacz iPhone'a będzie mógł od tej pory wyłączyć ograniczenie wydajności swojego sprzętu. Apple podkreśla jednak, że nie odpowiada wtedy za niekontrolowane restarty sprzętu. Jest to jednak dobry ruch ze strony amerykańskiego producenta, ponieważ teraz ich każdy klient na własną odpowiedzialność będzie mógł decydować o wydajności swojego telefonu. Tylko od użytkowników będzie zależało, czy wolą postawić na osiągi telefonu czy na wytrzymałość baterii.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.