Głośna akcja Wykopu pokazała prawdziwą moc internetu

Głośna akcja Wykopu pokazała prawdziwą moc internetu

O tym, że internet rządzi się swoimi prawami, wie chyba każdy. Zorganizowane akcje internautów nie przestają jednak zadziwiać, a jedną z nich stworzyli użytkownicy popularnego portalu Wykop.pl. Oto czego dokonali w ostatnich dniach!


Cała sytuacja rozpoczęła się na wykopowym Mikroblogu, gdzie jeden z użytkowników poskarżył się, że pewna użytkowniczka napisała do niego z prośbą o polubienie jej zdjęcia w celu wygrania konkursu na twarz Galerii Krosno. Po wejściu w post konkursowy zauważył on, że wśród uczestników konkursu, znajduje się tylko jeden mężczyzna - pan Witek. Posiadał on jedynie 30 lajków i miał konkurować z kobietami posiadającymi ponad 1000 polubień. W ramach żartu, opublikował na forum post, w którym zachęcił do głosowania właśnie na mężczyznę.

Wpis w krótkim czasie znalazł się na szczycie Mikrobloga, a chwilę później został dodany na stronę główną portalu Wykop.pl. W ten sposób liczba polubień pana Witka zaczęła rosnąć w błyskawicznym tempie i było już jasne, że tylko on może zostać zwycięzcą konkursu na twarz Galerii Krosno.W momencie pisania tego artykułu, konkursowa fotografia posiada... blisko 40 tysięcy polubień! Powyższa sytuacja jest doskonałym przykładem tego, jak wielką moc posiada internetowa społeczność.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.