Przeglądanie na Google Chrome nie będzie anonimowe, ale będzie wygodniejsze!

Przeglądanie na Google Chrome nie będzie anonimowe, ale będzie wygodniejsze!

Jak wiadomo dobro użytkowników jest najważniejsze dla każdej przeglądarki internetowej, dlatego też każda z nich robi wszystko, by przyciągnąć do siebie jak największe grono odbiorców. Niewątpliwie odpowiednim zabiegiem w tym celu jest poprawa jakości użytkowania, a zmiany  ułatwiające przeglądanie zawsze są mile widziane. 


Pisaliśmy ostatnio o tym, że filmy, które oglądamy na przeglądarce Google Chrome na Androidzie pozostają w pamięci naszych telefonów niezależnie od tego, czy korzystamy z trybu prywatnego. Nasza prywatność na tych urządzeniach jest więc ograniczona i nie możemy jej sobie zagwarantować, jednak Google stara się wybronić innymi przydatnymi funkcjami.

Jakiś czas temu Google Chrome podzieliło się ze swoimi użytkownikami kilkoma nowościami. Pierwszą z nich jest mocniejsza i stabilniejsza blokada "pop-upów". Są to elementy, które nagle i niespodziewanie pojawiają się na stronie internetowej, z której aktualnie korzystamy. Od teraz automatycznie zniknie większość uporczywych reklam. Następnie Google postanowiło zwalczyć również przezroczyste ramki reklam, a także mylące przyciski, służące do ich wyłączania. Po aktualizacji nie będzie już problemu z trafieniem w malutki krzyżyk, co jest pomocne, zwłaszcza na telefonach.W najnowszej aktualizacji, Chrome ponownie zajęło się blokowaniem najbardziej irytujących typów reklam, zwłaszcza takich, w których mimowolnie naszym oczom ukazuje się wideo z dźwiękiem. Jednakże nie wszyscy użytkownicy zostaną uwolnieni od wyskakujących okienek, a to dlatego, że blokada nie jest możliwa, jeśli mamy do czynienia z filmem wideo bez dźwięku. Do tej zasady również wliczają się takie, którymi najzwyczajniej użytkownik się nie zainteresował. Kolejną wprowadzaną zmianą będzie całkowite wyciszenie strony internetowej. Dostępna jest ona po kliknięciu w informacje strony, znajdujące się koło paska z adresem www.Dwie ostatnie nowości, także ułatwią nam korzystanie z przeglądarki. Pierwszą z nich jest blokowanie automatycznego przekierowania na inną stronę. Użytkownik zostanie niezwłocznie poinformowany o próbie odesłania przez witrynę w inne miejsce, bez jego zgody. Powiadomienie ukaże się wtedy w specjalnym pasku. Drugą, a zarazem ostatnią nowością jest wsparcie wideo w HDR, do którego dostęp mają jednak tylko posiadacze Windows 10 z aktualizacją Fall Creators Update oraz kartą graficzną i wyświetlacz odpowiedni dla  tej technologii.

Agniecha Szyda

W wolnym czasie lubię pograć w gry z przyjaciółmi, interesuję się podróżowaniem i sportem, zwłaszcza siatkówką.