Instagram pozwoli odpocząć od uciążliwych znajomych

Instagram pozwoli odpocząć od uciążliwych znajomych

Zaprzestanie obserwowania danego profilu na Instagramie było to tej pory jedynym rozwiązaniem pozwalającym na uniknięcie otrzymywania powiadomień od konkretnego użytkownika. Korporacja pomyślała jednak o zaimplementowaniu innej możliwości - wyciszaniu znajomych. 


Jak znacząca część funkcji wprowadzanych przez twórców tej aplikacji daleka jest od oczekiwań osób jej używających, to ta nowość z pewnością znajdzie swoich zwolenników. Nie będziemy już zmuszeni do kliknięcia przycisku "przestań obserwować", aby uniknąć oglądania zdjęć od wybranej osoby, a tym samym udostępniona nam zostanie pewna dowolność w wyborze treści, jaką życzymy sobie od danych użytkowników otrzymywać. Wyciszenie znajomego nie spowoduje bowiem, że nagle stracimy dostęp do relacji przez niego upublicznianych (opcjonalność to umożliwiająca dostępna jest już od jakiegoś czasu) - chodzi tylko o posty na głównej tablicy.

Wyciszanie znajomego ukazane na przykładzie


Chociaż ta funkcja może okazać się naprawdę przydatna, to jednak niestety nie można przejść obojętnie wobec ogromnej ilości nowych funkcjonalności, jakie na Instagramie od dłuższego czasu się pojawiają. Każda z aktualizacji sprawia, że program zabiera więcej miejsca na urządzeniu, przez co użytkownicy skarżą się także na wolniejsze działanie samej aplikacji jak i sprzętu. W jaką stronę podążają twórcy? Tego dowiemy się zapewne tylko i wyłącznie poprzez obserwowanie rozwoju programu.

Źródło: theverge.com

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.