Do sieci wyciekł kod źródłowy Snapchata

Do sieci wyciekł kod źródłowy Snapchata

Snapchat mimo finansowego wzrostu nadal z każdą aktualizacją traci pewną grupę użytkowników. W ustabilizowaniu tej kwestii na pewno nie pomoże firmie ostatni wyciek kodu źródłowego aplikacji do sieci.


Najnowsza wersja programu na urządzenia iOS przyniosła pracownikom spółki nie lada problemy. Nastąpił bowiem niekontrolowany wyciek kodu źródłowego Snapchata. Umiejętni użytkownicy w mgnieniu oka wykryli w nim powstałe luki i tak oto został udostępniony na portalu GitHub. Producent aplikacji zareagował bardzo szybko i wystosował specjalne pismo informujące, że zamieszczenie kodu w sieci to ewidentne pogwałcenie praw autorskich firmy Snap Inc.

Wyciek kodu źródłowego Snapchata może mieć poważne następstwa w przyszłości


Programiści programu z pewnością będą mieli teraz pełne ręce roboty przy zmienianiu pewnych elementów kodu aplikacji, aby jego wyciek był jak najmniej odczuwalny w skutkach.

Na szczęście wiadomość udostępniona przez właściciela spółki zadziałała. Strona, na której znajdował się plik, została usunięta. Nie oznacza to jednak, że pracownicy mogą odetchnąć z ulgą. Czeka ich teraz praca przy łataniu kodu i wprowadzaniu aktualizacji mających na celu poprawienie stabilności aplikacji na urządzeniach z systemem Android, gdyż wynika, że jest to główna przyczyna rezygnowania części użytkowników z usługi.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.