Wyciek danych z portalu Roksa.pl

Wyciek danych z portalu Roksa.pl

Dopiero co informowaliśmy was o wycieku danych użytkowników Morele.net, które zostały skradzione jeszcze w zeszłym roku, a już na internautów czeka kolejna przykra informacja. Tym razem ma ona dotyczyć osób, które korzystały ze strony Roksa.pl. 


Jak podaje portal "Zaufana Trzecia Strona", popularny serwis dla dorosłych zawierający ogłoszenia towarzyskie i darmowe anonse, miał stać się w ostatnim czasie celem ataku hakerów.  Informacja została przekazana przez samego właściciela portalu Roksa.pl. Ten poinformował użytkowników, że otrzymał wiadomość, w którym jego twórca twierdzi, że posiada poufne informacje z bazy danych. Jeśli jest to prawdą, w niebezpieczeństwie mogły znaleźć się loginy, hasła, adresy e-mail, numery telefonów czy IP i wiele więcej.Taka wiadomość dotarła do większej ilości użytkowników, jednak na ten moment nieznana jest skala problemu. Warto jednak wziąć przesłane informacje pod uwagę i zdawać sobie sprawę z konsekwencji tego, że takie dane mogą zostać w przyszłości upublicznione.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.