WujekRada o tym jak ukradli mu samochód

WujekRada o tym jak ukradli mu samochód

WujkaRadę dwa miesiące temu spotkała bardzo przykra sytuacja. Otóż jego Honda Civic X została ukradziona, o czym informował na swoim Facebooku, gdzie szukał także pomocy. Po długich próbach odzyskania samochodu YouTuber nagrał film, w którym tłumaczy zaistniałą sytuację.


Chociaż trudno w to uwierzyć, a szansa na kradzież samochodu spod domu jest niesłychanie mała, to właśnie to spotkało WujkaRadę. Samochód był za zamkniętą bramą, a kluczyki do niego znajdowały się w pokoju YouTubera, jednak złodzieje posłużyli się metodą "na walizkę", która pozwoliła im dostać się do auta bez żadnych kluczy. Brama, za którą samochód się znajdował, była zamknięta, jednak złodzieje zniszczyli ją, by móc wyjechać skradzionym łupem. YouTuber od razu zadzwonił na policję i zgłosił sprawę, jednak to był dopiero początek.YouTuber odkrył, że w okolicy Białołęki, z której samochód został ukradziony, działa wielu sprzedawców części w atrakcyjnych cenach o nieograniczonym asortymencie. Tacy sprzedawcy najprawdopodobniej kradną całe pojazdy i później sprzedają je na części, co potwierdza miejscowa policja, która nie jest w stanie z tym nic zrobić. Dodatkowo części z japońskich aut są przeważnie dużo cenniejsze niż z tych europejskich.

Postępowanie policji zostało wszczęte dopiero po miesiącu od zdarzenia i ciągle jest w toku, jednak nie ma już nadziei na odnalezienie pojazdu. W tym wszystkim to ubezpieczyciel popisał się klasą, ponieważ nie zrobił żadnych problemów z wypłaceniem odszkodowania o 100-procentowej wartości samochodu. Nie obyło się jednak bez szkód, ponieważ Wujek stracił około 10 tysięcy na wyposażeniu samochodu i zniszczonej bramie.

Na sam koniec odcinka WujekRada przestrzega swoich widzów przed złodziejami i zachęca do zadbania o bezpieczeństwo samochodu swojego lub swoich rodziców. Warto być przezornym, ponieważ kradzieże aut rzeczywiście się zdarzają, nawet jeśli myślimy, że nas to nie dotyczy.

avatar

Grzegorz Majchrzak

Moją pasją jest pisanie, dlatego studiuję filologię polską. Dzięki niej realizuję różne pasje: muzyczne, sportowe, książkowe oraz filmowe. Poprzez pisanie poznaję także świat w kulturalny sposób.