Współpracownik zamachowca z Londynu nadal aktywny na YouTube

Współpracownik zamachowca z Londynu nadal aktywny na YouTube

Abu Haleema, brytyjski muzułmanin pojawił się w tym samym dokumencie co napastnik dzielnicy London Bridge, Khuram Butt i jak twierdzi wielu, należy do sieci Anjem Choudary. Co dziwi, filmy zrealizowane przez współpracownika jednego z terrorystów z londyńskiego mostu są swobodnie dostępne na YouTube...
Około 115 filmów z kanału Abu Haleema, który pojawił się w tym samym wydaniu "Channel 4" jako zabójca Khuram Butta jest nadal dostępne na platformie Google, mimo że zostały one zablokowane i zabronione już na innych platformach społecznościowych, w tym Twitterze. Haleema znany jest z wielokrotnego wzniecania gejów do protestów, publicznego wyśmiewania na wizji więźniarek utopionych przez państwo islamskie oraz "uprzedzania" Brytyjczyków, iż "czarna flaga szariatu przeleci nad zamkiem Windsor" i promowania niejakiej siły i przewagi wiary muzułmańskiej.Brytyjska telewizja informacyjna Sky News zgłosiła filmy wideo do serwisu Google, lecz z niezbyt pomyślnym skutkiem. Korporacja wielokrotnie odrzuciła prośby o wywiad w tej sprawie, a zamiast tego Google przekazało pisemne oświadczenie podpisane nazwiskiem wiceprzewodniczącego firmy, Petera Barrona:
Chcemy mieć pewność, że terroryści nie mają głosu i nie mogą rozprzestrzeniać materiałów ekstremistycznych na nasze usługi. Pracujemy pilnie, aby poprawić i przyspieszyć naszą zdolność do usuwania treści naruszających zasady i prawo. Są to skomplikowane i trudne problemy, ale wiemy, że możemy robić to lepiej i jesteśmy zobowiązani do współpracy z rządem w celu zapewnienia, że ​​jesteśmy częścią trwałego rozwiązania.

Po ostatnim ataku w Londynie w piątek, Theresa May, premier Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, szybko skrytykowała duże firmy internetowe. W rozmowie ze Sky News we wtorek powtórzyła swoje stanowisko:
Trzeba poradzić sobie z tą kwestią internetu i zapewnić brak bezpiecznej przestrzeni online dla terrorystów, zajmujących się ekstremizmem online - myślę, że to wszystko jest ważne.

Co o tym wszystkim myślicie? Czy tego typu kanały powinny być od razu kasowane?


Redakcja

Redakcja portalu APYnews.pl