Wspólny kanał Wojtka Goli i Rafonixa podbija YouTube

Wspólny kanał Wojtka Goli i Rafonixa podbija YouTube

Mało kto spodziewał się, że do nagrywania na YouTube powróci „permanentnie zbanowany” Rafonix. Sporym zaskoczeniem było zatem, gdy YouTuber wraz z Wojtkiem Golą otworzył nowy kanał w serwisie. Jak się okazało, pomysł był strzałem w dziesiątkę, a filmy duetu podbijają właśnie polski YouTube.


Ban nałożony na Rafonixa przez YouTube był prawdopodobnie jednym z najbardziej dotkliwych ograniczeń dotyczących jednego twórcy w kraju. Nałożenie tak surowych ograniczeń przez serwis oznacza, że zbanowany twórca w teorii nie może tworzyć nowych kanałów, ani nawet występować publicznie na innych. W praktyce dziesiątki, jak nie setki twórców, omijają bez większych konsekwencji ten zakaz. Inaczej było w przypadku Rafonixa, którego administracja serwisu regularnie zdejmowała z platformy za złamanie ich regulaminu w przeszłości. „Permanentny ban” został w ostatnich tygodniach zdjęty z twórcy, a ten zawitał w wywiadzie dla Mateusza Kaniowskiego na YouTube. Widzowie zaczęli spekulować, że pojawienie się po kilku latach w serwisie, może oznaczać odbanowanie Marcina i jego powrót na platformę.

Nie musieliśmy długo czekać, a przypuszczenia okazały się prawdziwe. Zaledwie kilka dni później Rafonix wraz z Wojtkiem Golą potwierdzili start nowego kanału pod nazwą "CHUDE BYKI".Od publikacji pierwszego filmu na kanale minęły właśnie dwa tygodnie, a Panowie już mogą pochwalić się niemal ćwierć milionem subskrypcji. Największe wrażenie robią jednak wyświetlenia. Średnia odtworzeń filmu na kanale CHUDE BYKI wynosi na ten moment ok. 550 tysięcy wyświetleń, a do tej pory prawie każdy z filmów duetu trafił na kartę Na Czasie.Choć mogłoby się wydawać, że zasługą sporej popularności kanału jest tylko rozpoznawalność twórców w mediach społecznościowych, to trzeba przyznać, że YouTuberzy nie poszli na łatwiznę, a projekt z każdym dniem nabiera tempa. Wpływa na to fakt, że vlogi są zamieszczane codziennie, a na kanał zapraszani są inni topowi influencerzy. Nie pozostaje nam zatem nic więcej, jak śledzić dalsze losy projektu.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.