Współdzielenie ekranu zawitało do aplikacji Messengera

Współdzielenie ekranu zawitało do aplikacji Messengera

Komunikator od Facebooka z roku na rok oferuje coraz większa paletę możliwości. Funkcja współdzielenia ekranu, na którą czekało spore grono użytkowników, od jakiegoś czasu dostępna była w wersji desktopowej, jednak teraz w końcu doczekała się implementacji na urządzenia mobilne. 


Messanger zaczyna powoli być konkurencją dla, zyskującego popularność w czasie pandemii - Zooma, dodając opcję Rooms, która pozwala na tworzenie 16-osobowych pokojów. Funkcja ta jest już dostępna dla użytkowników urządzeń z systemami iOS oraz Android, a żeby nie odstawała za bardzo od konkurencji, wzbogacona została również o możliwość współdzielenia ekranu. Rozmówcy mogą od teraz podzielić się podglądem ekranu swojego smartfona wraz z pozostałymi członkami wideokonferencji.


Facebookowe wideokonferencje wciąż zdają się mieć sporo braków w porównaniu do alternatyw w postaci Zooma czy Microsoft Teams, jednak jak donoszą programiści Zuckerberga, ma to ulec zmianie w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Platforma zapowiedziała, że Messenger Rooms doczeka się licznych pozytywnych zmian optymalizacyjnych, a już niedługo, limit uczestników pojedynczej sesji zostanie podniesiony do 50 osób.

avatar

Aleksander Ciesielski

Jestem studentem Warszawskiej Szkoły Filmowej. Od kilku lat na bieżąco śledzę zarówno polską, jak i zagraniczną scenę YouTube.