Serwis Wrzuta.pl oficjalnie kończy dziś działalność!

Serwis Wrzuta.pl oficjalnie kończy dziś działalność!

Nie sposób nie znać tytułowego portalu. Nawet jeżeli jesteś młodszym użytkownikiem sieci, to nazwa "wrzuta.pl" musiała choć raz wpaść w twoje oczy. Mimo że od dłuższego czasu mało kto używa tej platformy, to śmiało można nazwać ją kultową. Od dzisiaj na zawsze znika z internetu. 


Ta polska strona swego czasu robiła furorę w sieci i była jednym z głównych źródeł muzyki. Wtedy na scenę wszedł YouTube oraz Spotify, i jak do tej pory o "wrzuta.pl" było głośno, tak nagle stała się niemalże niszową opcją do przesyłu treści. Serwis nie podołał w boju z powyżej wymienionymi platformami i wywieszając białą flagę, z dniem dzisiejszym znika z internetu na zawsze.Można rzec, że to początek końca pewnej ery jeśli chodzi o sposoby komunikacji polskich użytkowników. Wystarczy spojrzeć na "umierającą" Naszą Klasę, która kilka dobrych lat temu była głównym portalem społecznościowym w naszym kraju oraz legendarne Gadu-Gadu, gdzie przesiaduje już naprawdę garstka osób.

Platformy te, nieważne jakie innowacje by wprowadziły, nie mają już raczej racji bytu przy takich funkcjonalnościach jak Facebook czy Spotify.

Co sądzicie o upadłości portalu "wrzuta.pl"?


Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.