YouTuberzy wystąpią podczas charytatywnego streama WOŚP

YouTuberzy wystąpią podczas charytatywnego streama WOŚP

Już w przyszły weekend odbędzie się kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, a w tym roku pieniądze przeznaczone zostaną na zakup sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. W tegoroczną akcję włączyli się także znani YouTuberzy, którzy 13 stycznia będą pomagać w zbiórce. 


Firma Play wraz z internetowymi twórcami poprowadzą PLAY LIVE SHOW, czyli transmisję na żywo, podczas której w studiu będą prowadzone wywiady, konkursy i aukcje oraz odgrywane spektakle dla dzieci. Im więcej osób zobaczy tego dnia specjalny stream, tym więcej pieniędzy zostanie przekazanych na zbiórkę WOŚP. Transmisja będzie trwała od 14 do 19.

Wśród twórców zaangażowanych w akcje możemy znaleźć między innymi RedLipstickMonster, Mandzia, ReZigiusza, Naruciaka, Blowka, Izaka, Gimpera czy Jcoba.


To nie pierwszy raz, gdy YouTuberzy pomagają w zbiórce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W 2017 roku za każde wyświetlenie pod stworzonym przez Maćka Dąbrowskiego teledyskiem także przekazywane były pieniądze. Podobnie było w 2018, gdy twórcy prowadzili 24-godzinnego live'a, którego wyświetlenia także zamienione zostały na dochód dla fundacji Jurka Owsiaka.


 

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.