Kanał

Kanał "Wojna Idei" powrócił. YouTube tłumaczy powód zniknięcia

Kanał "Wojna Idei" był przez ponad tydzień niedostępny na YouTube. Początkowo zakładano, że usunięcie profilu Szymona nastąpiło w wyniku błędu platformy. Następnie pojawiły się głosy, że w sprawę zamieszana jest podejrzana polityka Google. Właśnie poznaliśmy oficjalne stanowisko serwisu. 


Sytuacja jest nam o tyle bliska, że we wrześniu bieżącego roku o kanale "Wojna Idei" napisaliśmy artykuł w ramach serii "YouTuberzy warci polecenia". Twórcę projektu chwaliliśmy za przejrzystość w przekazywaniu treści oraz posiadanie ogromnych zasobów wiedzy na historyczne, psychologiczne czy społeczne tematy.

Kanał "Wojna Idei" nieoczekiwanie zniknął z YouTube kilkanaście dni temu. Przez ten okres nie do końca było wiadomo o powodzie takiego stanu rzeczy. Przedstawiciele platformy nie odpowiadali bowiem na pytania twórcy profilu i nie przysyłali mu jakichkolwiek powiadomień.Nic dziwnego więc, że społeczność zrzuciła winę na prowadzoną przez Google politykę. Koncernowi od dłuższego czasu zarzuca się ograniczanie wolności słowa na portalu YouTube poprzez np. ucinanie zasięgów kontrowersyjnym materiałom. Koniec końców pojawiło się oficjalne stanowisko technologicznego giganta w sprawie usunięcia kanału "Wojna Idei".

Zapnijcie pasy, bo wyjaśnienie jest dosyć zastanawiające. Jak możemy wyczytać z najnowszego posta na Facebooku "Wojna Idei":
Według maila od supportu doszło do włamania, ale jest również możliwość odzyskania kanału.

Mamy do czynienia z naprawdę dobrą wiadomością, ale nadal pozostaje pytanie - dlaczego YouTube zwlekał tak długo na przekazanie informacji o włamaniu na konto? Raczej nigdy nie dowiemy się czy powód podany przez portal jest prawdziwy.Powyższy wpis został opublikowany kilka godzin temu i wtedy kanał "Wojna Idei" nie był jeszcze dostępny. Teraz się to zmieniło i odwiedzenie profilu Szymona jest już możliwe.

 

Co sądzicie o całym zamieszaniu z usunięciem kanału "Wojna Idei"? Dajcie znać w komentarzach!


avatar

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.