Założyciel Techlandu laureatem nagrody Polskiej Rady Biznesu

Założyciel Techlandu laureatem nagrody Polskiej Rady Biznesu

Trzeba to śmiało powiedzieć - gry wideo w Polsce to rosnący w siłę biznes, który coraz częściej zostaje doceniany. Tak też stało się i wczoraj, kiedy to Paweł Marchewka – założyciel Techlandu został laureatem nagrody im. Jana Wejcherta przyznawanej przez Polską Radę Biznesu. Wyróżnienie zostało nadane w kategorii "Sukces" za wybitne osiągnięcia biznesowe.
Nagroda ta, często nazywana "Biznesowym Oskarem", przyznawana jest od 2012 roku. Tegoroczna edycja przyniosła prawie tysiąc kandydatur z całej Polski. Idea Nagrody oparta jest na poszukiwaniu ludzi, którzy swoimi postawami i działaniami odwzorowują najlepsze cechy polskich przedsiębiorców, którzy nie tylko potrafią osiągać sukces, ale są odważni i zdeterminowani w realizacji swoich wizji. W tym roku laureatem w kategorii "Sukces" został Paweł Marchewka - założyciel Techlandu.Jest to wielkie osiągnięcia dla branży gier wideo w naszym kraju, ponieważ pokazuje, że liczy się z nią coraz więcej przedstawicieli biznesowego świata. Jak zdobycie nagrody komentuje sam zwycięzca?
Dziękuję za tę nagrodę i zaufanie. Jest ważna dla całej branży gier komputerowych, bo oznacza, że zyskała ona uznanie całego biznesu w Polsce. 20 lat temu, kiedy stawialiśmy na polską kreatywność wierzyliśmy w to, że Polacy będą w stanie konkurować na rynkach zachodnich. Wtedy ciężko było sobie to wyobrazić, ale dziś Polacy są wśród najlepszych - to powód do dumy. Polskie gry są zaliczane do najlepszych na świecie. To biznes, który wymaga pracy kilkuset osób, przez kilka lat przy jednym projekcie. Dlatego tak naprawdę ta nagroda nie jest dla mnie, a dla całego grona ludzi pracujących w Techlandzie. To im szczególnie dziękuję i gratuluję tego sukcesu.

Gratulujemy zdobytego tytułu i oczywiście życzymy dalszych sukcesów w postaci chociażby kolejnych świetnych produkcji!

Co sądzicie na temat przyznanej nagrody? Piszcie!


Źródło - oficjalna informacja prasowa 


 

 

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.