Władca Pierścieni otrzyma nową grę. Premiera może nastąpić już w przyszłym roku

Władca Pierścieni otrzyma nową grę. Premiera może nastąpić już w przyszłym roku

Fani Władcy Pierścieni mogą mieć powody do zadowolenia. Studio Weta Workshop poinformowało, że trwają prace nad nową grą osadzoną w Śródziemiu. Premiera produkcji może nastąpić już w przyszłym roku.


Za nowy projekt odpowiada Weta Workshop, czyli studio, które do tej pory zajmowało się przede wszystkim efektami specjalnymi w filmach - w tym w Władcy Pierścieni czy Hobbicie. Premiera gry osadzonej w tolkienowskim Śródziemiu ma nastąpić na przełomie 2023 i 2024 roku i ma w pełni bazować na literackim dziele Tokiena, a nie na filmowej adaptacji. Szefowa działu interaktywnego Weta Workshop - Amie Wolken - tak komentuje najnowsze ogłoszenie:
To zaszczyt tworzyć nową grę osadzoną w Śródziemiu, zwłaszcza tak odmienną od tego, w co fani grali wcześniej. Jako fani, jesteśmy podekscytowani, że gracze będą mogli odkrywać Śródziemie w sposób, w jaki nigdy wcześniej tego nie robili, oraz że będziemy mogli zapoznać nowych fanów z magią Władcy Pierścieni.

Na ten moment brakuje większej liczby informacji na temat tytułu. Nie znamy ani jego nazwy, ani gatunku, do jakiego będzie należała produkcja. Wiemy za to, że projekt finansowany jest przez Private Division (oddział wydawniczy Take-Two Interactive). 

Co sądzicie o pomyśle dotyczącym wydania nowej gry osadzonej w Śródziemiu?


Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.