Powstał wirus komputerowy zachęcający do subskrybowania PewDiePie'a

Powstał wirus komputerowy zachęcający do subskrybowania PewDiePie'a

Przez ostatnie miesiące internet żył "wojną" pomiędzy PewDiePie'em oraz T-Series. Zwycięzca pojedynku na większą ilość subskrybentów nie został oficjalnie wyłowiony, a różnica pomiędzy kanałami nadal jest naprawdę nieduża. Są jednak osoby, które za wszelką cenę pragną zwycięstwa Felixa i wykorzystują wszelakie sposoby na zwiększenie jego widowni. 


Jedni wykupują reklamy na billboardach i płacą za zasubskrybowanie Felixa, inni po prostu proszą o nie za pośrednictwem portali społecznościowych, a jeszcze inni szyfrują dyski twarde. Wszystko w celu powiększenia przewagi YouTubera nad T-Series.Tym razem jeden z fanów Felixa postanowił wpuścić do sieci komputerowego wirusa, który wyświetla informacje o tym, że klucz deszyfrujący zostanie udostępniony w momencie, gdy PewDiePie zdobędzie 100 000 000 subskrypcji.Złośliwe oprogramowanie miało być jedynie żartem, jednak poszkodowani użytkownicy nie oszczędzi żartownisia. Autor zdał sobie sprawę z kłopotów w jakie może wpaść przez swój kawał. Wtedy też kod źródłowy programu wraz z narzędziem do deszyfrowania opartym na wierszu poleceń. Ta sytuacja pokazała, do czego zdolni są zbyt bardzo zaangażowani w nieprawdziwą wojnę fani YouTubera.

avatar

Marysia Sicinska

W redakcji APYnews od listopada 2016 roku. Uwielbia grać w gry komputerowe oraz oglądać jak robią to inni. Interesuje się również muzyką.