WiP Brosi otwierają swoją partię polityczną

WiP Brosi otwierają swoją partię polityczną

Jeśli sądziliście, że w tym roku już nic Was nie zaskoczy — myliliście się!
Wczoraj wieczorem w nowych mediach zagrzmiało. YouTuberzy z kanału WiP Bros postanowili otworzyć swoją własną partię polityczną. Jak to się stało?


O tym, że ludzie Internetu coraz częściej przenoszą swoją twórczość z sieci do innych mediów i angażują się w najróżniejsze organizacje i wydarzenia wiemy nie od dziś. Kto natomiast mógłby się spodziewać, że osoby, które do tej pory kojarzyły się głównie z nagrywaniem zabawnych filmów na YouTube, zabiorą się za robienie polityki?

Tak, jeżeli chłopaki z WiP Bros nie kręcą teraz kolejnego żartu, na który chcieliby złapać swoich fanów, to mamy do czynienia z niecodziennym wydarzeniem.Twórcy zaktualizowali wszystkie zdjęcia profilowe i banery na swoich kontach społecznościowych, zmienili również nazwę kanału z „WiP Bros” na „WiP — Wolność i Postęp”. Co więcej, na kanale YouTuberów pojawił się spot reklamujący ich nową partię oraz przedstawiający idące za nią postulaty. Wisienką na torcie jest strona internetowa, na której została opisana nadchodząca działalność partii Piotra, Adama oraz Wojtka.

Jaki mają cel? Spójrzcie poniżej:Intrygujący projekt polityczny YouTuberów wydaje się prawdziwy. Sami twórcy zakomunikowali na swoim Instagramie, że nie było ich przez dłuższy czas właśnie z powodu pracy nad budową partii. „Zaczynamy rewolucję, chcemy wykorzystać nasze zasięgi i nasze możliwości finansowe ku temu, by naprawdę zmienić Polskę” - zapowiedzieli twórcy na Instagram Stories.

WiP Brosi zapraszają wszystkich zainteresowanych do wparcia ich nowej działalności i obserwowania ich dalszych poczynań. Twierdzą, że mają 3 lata, by wpuścić Internet do sejmu oraz zmienić Polskę.

 

Co o tym sądzicie? Będziecie wspierać WiP - Wolność i Postęp?


Dawid Ignasiak

Student dziennikarstwa na UMK w Toruniu. Pasjonat nowoczesnych mediów, psychologii oraz sztuki iluzji.