Windows 7 przestanie być wspierany. Ile czasu zostało na zmianę systemu?

Windows 7 przestanie być wspierany. Ile czasu zostało na zmianę systemu?

Microsoft prowadzi politykę, w której wsparcie techniczne dla swoich systemów operacyjnych prowadzi zazwyczaj przez 10 lat od momentu ich wypuszczenia. Po upływie tego okresu system przestaje być wspierany. Tak też się stanie ze wsparciem dla systemu Windows 7, które zakończy się 14 stycznia 2020 roku.


Jest to wielka szkoda ze względu na to, że Windows 7 jest jedną z najpopularniejszych wersji systemu operacyjnego wydawanego przez korporację z Doliny Krzemowej. Chociaż na rynku istnieją nowsze wersje systemu numerowane liczbami 8 i 10, tak siódemka nie odstaje pod względem użytkowników korzystających z tego systemu.

Co oznacza koniec wsparcia systemu Windows 7 dla wszystkich jego użytkowników? W skrócie oznacza to, że firma Microsoft zakończy wsparcie techniczne dla użytkowników oraz przestanie wydawać aktualizacje zabezpieczające, które pomagają chronić komputer.Microsoft zdecydowanie zaleca przejście do systemu Windows 10 przed styczniem 2020 roku. W ten sposób unikniemy sytuacji, w której nie będziemy mogli uzyskać pomocy w przenoszeniu się na nowszą wersję systemu od wsparcia technicznego Microsoftu.

Oczywiście jeśli nie chcemy, to nie musimy zmieniać wersji systemu, nadal będziemy mogli korzystać z niego, niemniej komputer będzie bardziej narażony na zagrożenia bezpieczeństwa i wirusy.

Kuba Chudziak

Współzałożyciel portalu APYnews. Zainteresowany tematyką wideo w internecie oraz influencer marketingiem od blisko 10 lat.