Windows szykuje rewolucyjną aktualizację systemu

Windows szykuje rewolucyjną aktualizację systemu

Podczas  konferencji Build 2021 zapowiedziano kolejne nowości w systemie Windows. Poza nowym interfejsem, poważne zmiany nadejdą również w Microsoft Store.


Szef Microsoftu - Satya Nadella - ogłosił kolejne, ogromne zmiany w systemie Windows. Mają one w szczególności ułatwić programistom oraz twórcom udostępnianie i zarabianie na swoich aplikacjach. Co to konkretnie oznacza? Deweloperzy dostaną możliwość korzystania z zewnętrznych systemów płatności przy zakupach w aplikacjach - unikną tym samym płacenia prowizji. Jednak o szczegółowych zmianach w Microsoft Store, dowiemy się niebawem.

Satya Nadella podkreślał na konferencji, że nadchodzi "nowa generacja Windowsa", a przyszła aktualizacja będzie jedną z najważniejszych ostatniej dekady. Zaplanowana została ona na październik lub listopad 2021 roku i nosić będzie nazwę "Windows 10 Sun Valley 21H2". Jedną z głównych zmian będzie odnowiony interfejs, gdzie ikonki zostaną bardziej zaokrąglone oraz pojawi się "pływające" menu start.

W 2021 roku pożegnaliśmy się już z Flash Player'em, niedługo przyjdzie pora na Internet Explorer (15 czerwca), później będziemy musieli odzwyczaić się od starego interfejsu Windowsa. Jednak to nie koniec zmian - Satya Nadella jasno zaznaczał, że w tym roku otrzymamy znacząco zmodyfikowany system.


Ela Sikora

Studentka dziennikarstwa na UMK. Interesuje się japońską kulturą, fantastyką oraz superbohaterami.