Windows 10 nie będzie już wymuszał aktualizacji

Windows 10 nie będzie już wymuszał aktualizacji

Użytkownicy najnowszego systemu od firmy Microsoft od momentu premiery muszą toczyć walkę z automatycznymi aktualizacjami, które włączają się zazwyczaj w najmniej oczekiwanym momencie. Korporacja zauważyła ten problem i szykuje już pewne zmiany.


Aktualizacje Windowsa 10 oczywiście można odwlekać, lecz niestety nie w nieskończoność. System koniec końców przymusi nas do zainstalowania nowości - bez względu na to, czy tego chcemy. Takie sytuacje wywołują często u użytkowników rozgoryczenie, a ci praktycznie od momentu pojawienia się produktu na rynku, domagają się zmiany. Microsoft wreszcie zaczyna coś robić w tym kierunku.

Microsoft zaczyna rozumieć, że wymuszanie aktualizacji to nic dobrego


Firma postanowiła zaimplementować technikę maszynowego uczenia się, dzięki czemu system sam będzie wybierał idealny moment do zainstalowania aktualizacji. Ten z kolei ma nie kolidować z czasem pracy i być nieinwazyjny. Nowa mechanika będzie automatycznie sprawdzać to, kiedy najczęściej korzystamy z komputera i wedle tego funkcjonować.

Nie jest to może taka zmiana jakiej wszyscy by oczekiwali, lecz na razie nie zapowiada się aby gigant z Redmond planował umożliwienie wolności w aspekcie instalowania aktualizacji. Miejmy chociaż nadzieję, że Microsoft zastosuje się do swoich postanowień, bo już nie raz bywało tak, że coś było mówione, a niestety mało to miało wspólnego z rzeczywistością.

Piotr Malinowski

Student dziennikarstwa, zapalony fan gier studia Piranha Bytes. W wolnym czasie zajmuje się tworzeniem projektów na YouTube, nauką języków oraz rozwijaniem swojej pisarskiej pasji. Dla „APYnews.pl” pisze od marca 2016 r.