Windows 10 już niedługo z kolejną przydatną aktualizacją!

Windows 10 już niedługo z kolejną przydatną aktualizacją!

Twórcy Windows 10 przygotowują dla jego użytkowników kolejną dużą aktualizację. W Redstone 4, czyli nowej aktualizacji Windowsa, pojawi się m.in. nowa wyszukiwarka przypominająca popularny Spotlight - program znany z urządzeń opartych na systemie Mac OS. Czy spełni swoją funkcję?


Nowa wyszukiwarka jest niezwykle prosta w swoim działaniu. Wcześniej wyszukiwanie było dostępne głównie z poziomu Menu Start. Teraz po wciśnięciu odpowiedniej kombinacji klawiszy na klawiaturze (win + s) pokaże się nam okno podzielone na trzy części: pole tekstowe, gdzie wpisujemy interesującą nas frazę, wyszukane dane lokalne oraz wyniki z Internetu znalezione przez Microsoftową wyszukiwarkę internetową Bing.

Istnieje również możliwość zastosowania dostosowanych pod własne potrzeby filtrów, by uczynić nasze wyszukiwania jeszcze bardziej skutecznymi. W sieci pojawiają się już pierwsze materiały video prezentujące, jak program będzie wyglądać w praktyce, czekać nas mogą jeszcze pewne poprawki, a nawet rozszerzenia funkcjonalności już dostępnych opcji.Aktualizacji możemy spodziewać na początku przyszłego roku. Wtedy poznamy pierwsze opinie użytkowników, lecz już teraz możemy prognozować, że z pewnością nowe rozwiązanie przypadnie wielu osobom do gustu. W końcu ten element oprogramowania nie doczekał się poprawki od kilku lat i bez wątpienia nastał już najwyższy czas na zmiany.

Piotr Gołaś

Absolwent administracji, fan Królewskich, miłośnik uniwersum Tolkiena, Gwiezdnych Wojen, Marvela, muzyki z lat '80 oraz gier - szczególnie tych z klasycznego NES-a. W wolnym czasie lubi napisać tekst z dowolnej dziedziny szeroko rozumianej popkultury.